"Podejrzany" Paulina Świst

Przyszedł czas na recenzję ostatniej części serii "Prokurator" Pauliny Świst. Jest nią "Podejrzany" i opowiada ona o losach kolejnych bohaterów, wokół których toczy się akcja. Czy trzecia część spodobała mi się równie mocno jak poprzednie tomy? Zapraszam na recenzję!


"Podejrzany" Paulina Świst
Jest 2014 rok, kiedy to Daniel Wyrwa jako żołnierz 6 Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach nie miał dobrej reputacji. Miał problemy z prawem, z narkotykami, miał skłonności do przemocy i maczał palce w nielegalnych przedsięwzięciach. Z kolei Maria Zimnicka była dobrze zapowiadającą się aplikantką adwokacką, która zakochała się Danielu ze wzajemnością, nie znając jego przeszłości. Po niedługim czasie, będąc w związku z Danielem, Maria zaszła w ciążę, jednak przez jedno nieprzyjemne zdarzenie, które zagroziło życiu jej i ich dziecku, Daniel zdecydował się na terapię, gdyż był uzależniony od amfetaminy i w związku z tym wylądował na odwyku... Maria, aby zrobić na złość Danielowi, wyszła za mąż za swojego kolegę z dzieciństwa. Jak potoczyły się ich losy po trzech latach? Jakie niebezpieczeństwa związane z przeszłością Daniela napotkali po drodze?

"Podejrzany" Paulina Świst
W książce występuje narracja prowadzona w pierwszej osobie. Rozdziały są krótkie, napisane przemiennie z punktu widzenia Marii i Daniela. Są dwie płaszczyzny czasowe. Najpierw cofamy się do przeszłości, czyli do 2014 roku, kiedy to Maria i Daniel poznali się i wybuchło między nimi uczucie. Są też przeskoki w czasie, kiedy to czytamy o teraźniejszych zdarzeniach, w których jest pełno kryminalnych wątków. W tej części, jak i w poprzednich, jest dużo dialogów, którym towarzyszy cięty język, czasami bardzo wulgarny, jest też wiele odważnych scenek. Tak jak poprzednie części, tę część czyta się szybko, tak bardzo wciąga, że można ją skończyć nawet w jeden dzień.

"Podejrzany" Paulina Świst
"Podejrzany" jest kolejną świetną częścią serii "Prokurator". Jest ona bardzo wciągająca, myślę, że przypadnie do gustu każdemu, kto lubi romanse kryminalne, w których jest wiele niebezpiecznych zdarzeń przeplatanych z wątkiem miłosnym. Mnie ta część bardzo się spodobała, nawet nie wiem, kiedy ją skończyłam, bo tak ciężko mi się było od niej oderwać. Trudno mi powiedzieć, która z części tej serii spodobała mi się najbardziej, bo z każdą spędziłam miło czas, szkoda, że już nie ma kolejnych tomów.

26 komentarzy:

 1. Czytałam debiut autorki i na tym moja znajomość z jej twórczością się skończyła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem 😊Moja znajomość zaczęła się na tym debiucie 😀

   Usuń
 2. To chyba nie jest książka dla mnie,ale nie wątpię, że innym może się spodobać.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Póki co, nie ciągnie mnie do poznania książek p. Świst. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gracias por la reseña, te mando un beso.

  OdpowiedzUsuń
 5. Thank you, Martyna! I haven't read this author!

  OdpowiedzUsuń
 6. muszę w końcu zapoznać się z twórczością autorki:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie miałam jeszcze okazji czytać serii "Prokurator", ale mam ją w planach.

  OdpowiedzUsuń
 8. jakie nazwisko taka i książka, to chyba przeznaczenie? ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Thank you very much for the interesting review! Martyna, please follow my blog in English room-plants.blogspot.com Thank you very much, Victoria

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten tom jeszcze przede mną , ale podobnie jak Tobie dwa pierwsze czytało się naprawdę dobrze :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten ton czyta się tak samo jak poprzednie 😊

   Usuń
 11. Nie znam twórczości autorki i po przeczytaniu Twojej recenzji widzę, że muszę to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 12. Świst jest bardzo popularna w mojej bibliotece, ja czytałam póki co tylko 1 tom ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam za sobą tylko pierwszy tom, który był wg mnie całkiem spoko. Tak więc po kolejne też kiedyś sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń

„Mokosz” Anna Sokalska

Lubicie książki z wątkami nawiązującymi do mitologii słowiańskiej? Ja bardzo, nawet bardziej od tych związanych ze słynną mitologią grecką. ...