Teraz zaśniesz C.L. Taylor

Kto z Was nie może zasnąć? A może jednak chcecie zasnąć i szukacie przyjemnej lektury, która Wam to ułatwi? Mogę Wam poradzić jedno, nie bierzcie się za książkę "Teraz Zaśniesz" C.L. Taylor... Nie dlatego, że jest ona słaba, ale dlatego, że po niej z pewnością nie zaśniecie! 


Teraz zaśniesz C.L. Taylor
Anna, aby zapomnieć o traumatycznym przeżyciu, jaką ją spotkało, udaje się na szkocką wyspę Rum. Ma ona nadzieję, że przyjmując posadę recepcjonistki w tamtejszym hotelu, w końcu będzie mogła spać spokojnie i pozbędzie się wyniszczającej jej bezsenności, poczucia winy i leków, które towarzyszą jej od tamtego nieszczęśliwego zdarzenia. Pewnego dnia, w hotelu, w którym pracuje, zjawia się siedmioro gości. Każdy z nich jest inny i z jakiegoś powodu znaleźli się na tej spokojnej wyspie. Jedno z nich ma jeden cel... Chce, żeby Anna zapadła w sen, z którego już nigdy się nie obudzi. Kto z nich chce, aby Anna zasnęła na dobre? Czemu ten ktoś chce się jej pozbyć?

Teraz zaśniesz C.L. Taylor
Książka dzieli się na części, rozdziały i podrozdziały, które nie są zbyt długie. Sprawia to, że czyta się ją szybko. Każdy z rozdziałów napisany jest z perspektywy wielu bohaterów. Najwięcej jest tych z punktu widzenia głównej bohaterki, czyli Anny. W książce można spotkać narrację pierwszoosobową oraz trzecioosobową. Thriller ten bardzo wciąga i zgadzam się z napisem na okładce: "Nie licz na to, że zaśniesz, zanim nie skończysz tej książki. A kiedy już ją skończysz... Nie zaśniesz tym bardziej". Tak więc cieszę się, że nie czytałam jej przed snem, bo na pewno bym nie zasnęła. Do prawie samego końca książki nie wiadomo, kto jest zabójcą w książce. Jest wiele podejrzanych, wśród których są osoby przebywające w hotelu. Każdy z nich przeżył jakąś historię, która sprawiła, są oni specyficznymi ludźmi z mniejszymi i większymi problemami psychicznymi. Podczas czytania moje podejrzenia co do tego, kto jest zabójcą, padły na każdego z nich. Podejrzanymi są nie tylko osoby przebywające w hotelu, ale i inni, którzy z chęci zemsty mogliby być zdolni do wszystkiego.

Teraz zaśniesz C.L. Taylor
"Teraz zaśniesz" jest bardzo dobrym thrillerze, którego nie da się skończyć na jednym rozdziale. Tak bardzo wciągnęła mnie ta książka, że nie wiem, kiedy ją skoczyłam. Jeśli lubicie thrillery, które pochłaniają tak, że można zapomnieć o bożym świecie, to z pewnością przypadnie Wam on do gustu!

22 komentarze:

 1. Czytałam i mnie również bardzo podobała się ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie klimatyczne thrillery, więc jestem jak najbardziej na tak.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gracias por la reseña. Te mando un beso.

  OdpowiedzUsuń
 4. I like detectives and thrillers! Martyna, where is Maciek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I also like detectives and thrillers!😊 This time Maciek did't want to pose for photos☹️

   Usuń
 5. Haha, przewrotny tytuł 😄 Nie czytałam ale zapiszę w pamięci ☺️

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrym thrillerem nigdy nie pogardę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę po nia sięgnąć, moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 8. Coś mi mówi, że ta książka mogłaby mi się spodobać :) Twoją recenzja tylko spowodowała, że mam na nią naprawdę ochotę. Ciekawe, czy po jej lekturze, spokojnie zasnę? :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Musisz to sprawdzić 😀 ale warto zarwać noc dla tej książki 😊

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam tę książkę, ale jeszcze jej nie zaczęłam. Mam nadzieję, że ja również będę z niej zadowolona tak jak Ty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością ;) Jestem bardzo ciekawa Twoich wrażeń po przeczytaniu tej książki ;)

   Usuń

"Tajemnicza kobieta" Anna Ekberg

Dzisiaj przedstawię Wam książkę, której opis z okładki bardzo mnie zaciekawił. Uwielbiam kryminały o tajemniczych tytułach, w których też wy...