"Wielbiciel" Charlotte Link

Kto z Was nie narzeka na brak powodzenia? Dla jednych wielbiciel to ktoś, kto sprawia nam przyjemność, a dla innych może być to ktoś natrętny, kogo ciężko się pozbyć. Jaki był tytułowy "Wielbiciel" thrillera psychologicznego Charlotte Link? Jeśli jesteście ciekawi tej książki, to zapraszam na recenzję!


"Wielbiciel" Charlotte Link
Pewnego dnia, w lesie, w okolicach małej miejscowości położonej niedaleko Augsburga znaleziono zwłoki młodej dziewczyny, które były bardzo zmasakrowane. Przed kilkoma laty zniknęła ona bez śladu. Nikt z jej bliskich nie miał pojęcia, gdzie się ona podziewała przez te wszystkie lata. Tak więc wokół jej morderstwa policja zaczyna prowadzić śledztwo. Duże znaczenie ma w nim telefon od znajomej z wakacji zamordowanej...

W tym samym czasie we Frankfurcie ma miejsce zupełnie inna historia. Życie Leony, która jest zadowoloną z życia redaktorką pewnego wydawnictwa, zmienia się w jednej chwili. Nie dosyć, że jej ukochany mąż porzucił ją dla innej kobiety, w dodatku całkiem niedawno była świadkiem samobójstwa pewnej kobiety, o którym nie może zapomnieć... Jak te zdarzenia będą miały wpływ na dalsze życie Leony? Co historia zamordowanej w lesie dziewczyny ma wspólnego z samobójstwem, którego świadkiem była Leona?

"Wielbiciel" Charlotte Link
W książce prowadzona jest narracja w trzeciej osobie. Dzieli się ona na części, rozdziały i podrozdziały, które nie są jakoś szczególnie podpisane, oddzielają one od siebie poszczególne wątki. Książka ta jest już drugim przeczytanym przeze mnie thrillerem psychologicznym tej autorki, od którego ciężko mi się było oderwać i zrobił na mnie wielkie wrażenie. Opisana jest w nim wielka jednostronna chorobliwa miłość, która stała się niebezpieczną obsesją. Obok zdarzenia kryminalnego, wokół którego toczy się śledztwo, jest to główny wątek w tej książce. Są też wątki poboczne, takie jak rodzinne życie, gdzie jest pełno problemów, z którymi ciężko sobie poradzić, ale jakoś trzeba z nimi żyć. Ogólnie książka czasami bardzo trzyma w napięciu i jest w niej  dużo zwrotów akcji. Podczas czytania nie da się nudzić.

"Wielbiciel" Charlotte Link
"Wielbiciel" jest świetnym thrillerem psychologicznym, od którego trudno jest się oderwać. Jeśli lubicie wielowątkowe książki, które poruszają pełno problemów społecznych, gdzie toczy się trudne do rozwiązania śledztwo, to z pewnością przypadnie Wam ona do gustu. Mnie się bardzo spodobała i cieszę się, że trafiłam na tak świetny thriller!

17 komentarzy:

 1. Bardzo lubię takie thrillery psychologiczne, więc nie mówię nie tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam jeszcze bliższego kontaktu z twórczością tej autorki, ale swego czasu polecano mi jej powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam, kiedy w takich książkach akcja nie nudzi, a autorzy trzymają w napięciu. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gracias por la reseña. Te mando un beso.

  OdpowiedzUsuń
 5. Może kiedyś i ja przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. It's nice to see your kitty again! Maciek is as sweet as usual.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam tę książkę, ale jeszcze jej nie czytałam. Jestem jej bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam w planach przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie skończyłam czytać jednej książki tej autorki. Planuję jednak wrócić do innych.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten gatunek akurat nie należy do moich ulubionych ale zaciekawiłaś mnie tą wielowątkowością, którą uwielbiam w książkach. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo lubię tę autorkę - tę książkę czytałam już jakiś czas temu ( miałą ją na półce moja kuzynka ;-) ) i też mi się podobała

  OdpowiedzUsuń
 12. Chętnie przeczytam, gdyż zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń

"Wielbiciel" Charlotte Link

Kto z Was nie narzeka na brak powodzenia? Dla jednych wielbiciel to ktoś, kto sprawia nam przyjemność, a dla innych może być to ktoś natrętn...