"Będę tobą" Janelle Brown

Macie siostry bliźniaczki? Jeśli tak to z pewnością zainteresuje Was thriller "Będę tobą" Janelle Brown. Opowiada ona o nietypowej więzi dwóch sióstr bliźniaczek, na której duży wpływ mają czynniki zewnętrzne... Zresztą zobaczcie sami!


"Będę tobą" Janelle Brown
Sam i Elli jako siostry bliźniaczki w dzieciństwie były nierozłączne. Z czasem stały się gwiazdami telewizji, ponieważ zaczęły grać w serialach. Kiedy były już nastolatkami, ich więź zaczęła pękać... Elli nie czuła się zbyt szczęśliwa w świecie show-biznesu, więc odcięła się od niego i została żoną prawnika, wiodąc spokojne życie. Z kolei Sam, która uwielbiała swoją pracę aktorki, popadła w uzależnienie od narkotyków i alkoholu. Jednak od ostatniej rozmowy ze swoją siostrą ciągle jest trzeźwa... Niestety pewnego dnia Elli, która zawsze uchodziła za tą rozsądną siostrę, znika. Zostawiam ona pod opieką Sam swoją dopiero co adoptowaną córkę Charlotte. Podejrzanie długie zniknięcie Elli i brak kontaktu z nią sprawiają, że Sam za wszelką cenę chce dowiedzieć się, co się stało z jej siostrą. Podejrzana organizacja coachingowa, do której od jakiegoś czasu należy Ellie, staje się jedynym tropem. Sam, wykorzystując swoje zdolności aktorskie po to, aby zagrać najważniejszą rolę w swoim życiu, czyli wcielić się rolę swojej siostry, żeby uwolnić ją od złego wpływu tej organizacji. Czy uda jej się uratować siostrę oraz łącząca ich kiedyś więź? 

"Będę tobą" Janelle Brown
W książce narracja prowadzona jest w pierwszej osobie. Dzieli się ona na trzy części, pierwsza i trzecia napisane są z punktu widzenia Sam, a druga z punktu widzenia Ellie. Bywają rozdziały, które są dłuższe i krótsze, ale przyjemny styl pisania autorki sprawia, że nie są one nużące i ogólnie szybko się je czyta. Bywają wątki, podczas których cofamy się do przeszłości, kiedy to Sam i Ellie były dziećmi zaczynające swoją karierę w show-biznesie. Występują też wątki, które opisują nastoletnie życie obu sióstr. Czytając je, można zauważyć początki uzależnienia się Sam od różnych używek. Tak więc książka ta opisuje zagrożenia, jakie można spotkać w dziecięcym show-biznesie. Powieść ta opisuje też więź sióstr, w której jest dużo poświęceń. Są one, z początku są nierozłączne, jednak później przestają ze sobą rozmawiać. Jedna z nich walczy ze swoim uzależnieniem, druga jest nieszczęśliwa i słaba psychicznie, przez co wstępuje do toksycznej organizacji coachingowej, która odcina ją od bliskich osób. Z tych obu sióstr polubiłabym bardziej Sam. Mimo swojego uzależnienia i błędów, których się dopuściła, wykazała się dużą odwagą i była silna psychicznie w przeciwieństwie do Ellie, która w swoim z początku uporządkowanym życiu bywała naiwna i łatwo nią było manipulować. Jak widzicie, w książce wiele się dzieje, są w niej poruszane problemy, które mogą dotknąć każdego.

"Będę tobą" Janelle Brown
"Będę tobą" jest bardzo wciągającym thrillerem psychologicznym, podchodzącym pod powieść obyczajową z elementami sensacji. Podczas czytania nie można się nudzić, bo książka ta potrafi bardzo zainteresować swoimi wątkami, w których jest pełno problemów i pułapek czyhających na świecie show-biznesu i nie tylko. Jeśli lubicie szokujące historie, które dają do myślenia, to z pewnością przypadnie Wam ta książka do gustu.

28 komentarzy:

 1. Czytałam Oszustkę tej autorki i na tę książkę także mam wielką ochotę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam thrillery psychologiczne, więc ten również będzie przeze mnie czytany.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gracias por la reseña. Te mando un beso.

  OdpowiedzUsuń
 4. Martyna, it's interestng to read about books. I hope you and Maciek are well.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa fabuła, książka warta zainteresowania 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, ale sądzę, że mogłaby mi przypaść do gustu. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mam siostry bliźniaczki, ale mam dwie dużo ode mnie młodsze siostrzyczki, z którymi jestem bardzo związana :). Chętnie poczytam coś o siostrzanej więzi a fabuła wydaje się interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fajnie 😊 Fabuła jest bardzo interesująca, z pewnością przypadnie Ci do gustu ta książka 😊

   Usuń
 8. Ulala... totalnie moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mój gatunek ale fajnie że ci się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Hi Martyna. The book looks interesting. Thanks for your review. Have a good day :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Intrygująca tematyka. Muszę czym prędzej poznać bliżej tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Hi,

  Nice blog. I am new. Do you want to follow each other?

  https://fashionandwishlist.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

„Zima w Małej Przytulniej” Magdalena Witkiewicz

Ile już świątecznych książek macie za sobą? Ja właśnie mam na koncie pierwszą i jest nią „Zima w Małej Przytulniej” Magdaleny Witkiewicz. Si...