"Córki jeziora" Wendy Webb

Lubicie jeziora, w których głęboka woda sprawia, że są one bardzo tajemnicze i skrywają wiele sekretów? Niektóre z nich są mroczne i ciężkie do odkrycia tak jak w powieści "Córki jeziora" Wendy Webb. Jeśli jesteście ciekawi, jakie tajemnice skrywa jezioro opisane w tej książce, to zapraszam na recenzję!


"Córki jeziora" Wendy Webb
Kate Granger po zdradzie męża przeprowadza się do domu rodziców, którzy mieszkają nad Jeziorem Górnym. Kobieta szuka tam schronienia po rozpadzie swojego małżeństwa. Ma ona nadzieję, że pozbiera się po ciężkich chwilach i dojdzie do siebie. Pewnego dnia na brzegu jeziora Kate znajduje ciało kobiety, która ma na sobie staroświecką suknię, a w jej fałdach ukryte jest niemowlę. Nikt oprócz Kate, która widziała wcześniej znalezioną kobietę w swoich snach, nie potrafi zidentyfikować jej, ani jej dziecka. Z czasem wychodzi na jaw coraz więcej sekretów dotyczących tej sprawy... Jakie tajemnice skrywa to jezioro? Kim jest znaleziona na brzegu kobieta i jej dziecko?

"Córki jeziora" Wendy Webb
W książce narracja prowadzona jest w trzeciej osobie. Są dwie płaszczyzny czasowe. Częściej występują wątki dziejące się w teraźniejszości, kiedy to Kate próbuje rozwiązać zagadkę dotycząca kobiety znalezionej na brzegu jeziora oraz to, jaki ma ona związek z jej snami. Co jakiś czas cofamy się też do przeszłości, która miała miejsce około stu lat temu. Opisuje ona losy Addie, czyli kobiety znalezionej na brzegu jeziora, głównie jej młodość i życie miłosne. Ogólnie w książce tej występuje wątek nieszczęśliwej miłości, która skończyła się tragicznie, a duchy przeszłości powracają, ponieważ sprawa morderstwa sprzed stu lat do tej pory nie została rozwiązana. Powieść ta bardzo potrafiła mnie zaciekawić, bo lubię czytać o tajemnicach z przeszłości i tym samym cofać się do bardzo odległych czasów tak jak w tej książce. Tak więc czytałam ją z dużym zainteresowaniem, bo było też wiele opisów, które na szczęście mnie nie nudziły, a potrafiły zaciekawić. Czasami, szczególnie pod koniec książki, kiedy to już wszystkie sekrety wychodziły na jaw, powieść ta trochę mnie przerażała za sprawą paranormalnych zjawisk występujących w niej. Tak więc, jak widzicie, nie było czasu na nudę.

"Córki jeziora" Wendy Webb
"Córki jeziora" jest piękną, choć trochę smutną powieścią obyczajową. Nie brakuje w niej wątku miłości, która zakończyła się tragicznie, sekretów sprzed stu lat oraz ogólnie tajemniczego klimatu, jakie sprawia jezioro. Jeśli lubicie historie, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe, ale potrafią tak wciągnąć, tak aż że trudno się od nich oderwać, to z pewnością spodoba Wam się ta książka.

"Córki jeziora" Wendy Webb

34 komentarze:

 1. Zapamiętam sobie tę powieść na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię przeplatające się płaszczyzny czasowe. Zapisuję sobie ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gracias por la reseña. Lo tendré en cuenta. Te mando un beso.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dear Martyna! I hope the baby, who was found at the lake, was alive. It's an interesting book.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Unfortunately, the baby was dead. Still, I recommend this book.

   Usuń
 5. Myślę, że mogłaby mi się ta książka spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tej powieści nie znam, ale w "siedem lat ciemności" mamy bardzo mroczne jezioro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brzmi ciekawie, muszę wygooglować tę książkę 😊

   Usuń
 7. Twoja recenzja brzmi bardzo zachęcająco, jeśli będę miała ochotę na coś mocniejszego, to zastanowię się nad tą książką 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę,że bardzo może mi się ta pozycja spodobać - zdecydowanie zachęcająca do przeczytania tej książki recenzja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że moja recenzja Cię zachęciła 😊

   Usuń
 9. Też mam w planach tę książkę, ale zabiorę się za nią w późniejszych terminie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem 😊 Myślę, że Ci się spodoba 😊

   Usuń
  2. Mam taką nadzieję, ale jak mi nie podejdzie, to przynajmniej się pocieszę, że dużo na nią nie wydałam (to kieszonkowe wydanie z Biedronki). :)

   Usuń
  3. Też się zawsze tym pocieszam, jak kupuję książki z Biedronki, które mi nie podchodzą:D Ale ta na szczęście według mnie należy do tych fajnych, więc jest szansa, że Ci sie spodoba ;)

   Usuń
 10. Ciekawa propozycja, dopisuję ten tytuł do mojej listy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nawet intrygująca, jeśli się na nią natknę z pewnością się nie zawaham sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obyś się natknęła, bo świetna książka 😊

   Usuń
 12. Po takiej okładce nie spodziewałam się podsumowania "piękna, smutna, powieść obyczajowa".

  OdpowiedzUsuń
 13. Szkoda, że wątek miłosny kończy się tragicznie. Ja jednak wolę happy end.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też wolę happy endy, ale wątki o nieszczęśliwej miłości mają coś w sobie, że chce się je czytać 😊

   Usuń
 14. I wonder this book. Thanks for your review and sharing :)

  OdpowiedzUsuń

„Zima w Małej Przytulniej” Magdalena Witkiewicz

Ile już świątecznych książek macie za sobą? Ja właśnie mam na koncie pierwszą i jest nią „Zima w Małej Przytulniej” Magdaleny Witkiewicz. Si...