"Odnaleźć marzenia" Anna Wojtkowska-Witala

Dzisiaj przedstawię Wam powieść obyczajową, której okładka wskazuje na to, że jest ona bardzo przyjemną lekturą. Opis z tyłu okładki mówi z kolei o tym, że nie tylko jest ona lekką książką dla kobiet, tylko opowiada ona również o problemach, które mogą dotknąć każdego z nas. Z tego właśnie powodu zdecydowałam się sięgnąć po książkę "Odnaleźć marzenia" Anny Wojtkowskiej-Witala. Jeśli jesteście ciekawi więcej na jej temat, zapraszam na recenzję.

Odnaleźć marzenia Anna Wojtkowska-Witala

Alicja po śmierci męża zmaga się z depresją, która nasila się za sprawą nielubianej pracy i powrotów z niej do pustego mieszkania. Ciężko jej pogodzić się z nagłą tragedią, która dotknęła jej szczęśliwe małżeństwo. Po namowie przyjaciółki wyjeżdża do innego miasta i tym samym zmienia miejsce zamieszkania oraz pracę. W końcu zaczyna być zadowolona ze swojego życia zawodowego oraz poznaje nowych przyjaciół, w tym tajemniczego Huberta o niebieskich oczach. Czy pogodzi się w końcu ze śmiercią męża? Jakie konsekwencje pociągnie za sobą znajomość z Hubertem?

Odnaleźć marzenia Anna Wojtkowska-Witala
W książce występuje narracja trzecioosobowa. Rozdziały nie są jakoś szczególnie oznaczone, po prostu różne wątki, oddzielone są od siebie małą przerwą. Można się domyślić, że jest to powieść wielowątkowa, w której zawarte są takie problemy życiowe jak żałoba po śmierci bliskiej osoby, problemy psychiczne spowodowane przeszłością lub szantaż. Są w niej również te przyjemniejsze wątki, które opisują przyjaźń, zauroczenie, a nawet miłość. Styl pisania autorki bardzo mi przypadł do gustu, bo książkę tę czytało mi się szybko, nie było nudnych momentów i irytujących postaci. Każdy z bohaterów był barwny, czasami nawet zdarzały się zabawne sytuacje. Zakończenie było przewidywalne, ale mimo to uważam, że książka należy do jednych z lepszych powieści obyczajowych, jakie miałam okazję przeczytać w ostatnim czasie.

Odnaleźć marzenia Anna Wojtkowska-Witala
"Odnaleźć marzenia" jest przyjemną powieścią obyczajową, z którą bardzo miło spędziłam czas. Myślę, że książka ta jest idealna dla kobiet, które nie są zbytnio zadowolone ze swojego życia. Być może da im ona nadzieję na to, że tak jak główna bohaterka powieści odnajdą w końcu szczęście. 

26 komentarzy:

 1. Jeśli nadarzy się ku temu okazja, to chętnie przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno nie czytałam książek obyczajowych, a ta brzmi naprawdę interesująco. Zwłaszcza że tobie czytało się przyjemnie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto ją przeczytać, na prawdę bardzo przyjemna książka 😊

   Usuń
 3. Czasem sięgam po obyczajówki, ale nie jakoś mega często. Także nie mówię nie, ale w najbliższym czasie jej w planach nie mam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, może kiedyś wpadnie ta książka w Twoje ręce 😊

   Usuń
 4. Lubię obyczajówki, więc chętnie przeczytam tę książkę. A kociak jak zawsze słodki. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Gracias por la reseña, te mando un beso

  OdpowiedzUsuń
 6. lubię takie powieści obyczajowe, wiec tę chętnie bym przeczytała:)

  OdpowiedzUsuń
 7. nie czytam takich książek... choć ostatnio się zastanawiam, czy nie dać sobie szansy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto dać szansę, niektóre książki tego typu są na prawdę świetne 😊

   Usuń
 8. Od dawna nie czytałam żadnej powieści obyczajowej, więc chyba czas najwyższy to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie poczytam, bo szukam nowych propozycji książkowych. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mimo iż opowiada o problemach kojarzy mi się właśnie z lżejszą lekturą. Może sięgnę jeśli będę miała w danej chwili na coś takiego ochotę. Książka pocieszacz to też dobra rzecz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też nie wydawała się lekka, ale zaryzykowałam, przeczytałam i nie żałuję, tak więc bardzo polecam tę książkę 😊

   Usuń
 11. Lubię tego typu książki, ale ostatnio dużo ich mam na swoim koncie i mam ochotę n coś mocniejszego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, czasami trzeba odpocząć od danego gatunku literackiego, czytając inny😊

   Usuń
 12. JAki ten Twój kotek jest słodki <3 A co do ksiązki to niekiedy bardzo lubię sięgnąć bo taką obyczjowo-romantyczną pozycję :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest bardzo słodki, szczególnie jak śpi 😊 też czasami lubię sięgać po takie książki 😊

   Usuń

"Wiosna cudów" Magdalena Kordel

Lubicie wiosnę? Ja bardzo, a taką, w której mają miejsce piękne historie, to już w ogóle uwielbiam! Dzisiaj właśnie mam dla Was recenzję tak...