"Dama ciężkich obyczajów" Marta Obuch

Dzisiaj zaprezentuję Wam komedię kryminalną autorki, której twórczość dopiero poznaję, czyli "Damę ciężkich obyczajów" Marty Obuch. Bardzo lubię ten gatunek literacki, ponieważ lubię się pośmiać podczas czytania wciągających książek i tym sposobem miło spędzić czas. Czy tak było też w tym przypadku? Zapraszam na recenzję.


"Dama ciężkich obyczajów" Marty Obuch
Lilianna jest wrażliwą wiolonczelistką o niewinnym wyglądzie, niestety podczas pewnego nieporozumienia zostaje wzięta za zupełnie kogoś innego... Policjant Witek, zwany przez wszystkich Wiśnia jest o tym święcie przekonany, że dziewczyna jest prostytutką, mimo że nie wygląda na nią. Ona z kolei myśli, że Wiśnia jest łobuzem i bandytą, jednak on czasami w ogóle go nie przypomina. Oboje ukrywają przed sobą swoje prawdziwe zawody, z początku mają z tego niezły ubaw, jednak sytuacja ta trochę komplikuję, ponieważ ci dwoje zbliżają się do siebie i rodzi się między nimi nie tylko przyjaźń... W międzyczasie do cioci Lidki włamują się złodzieje, którzy kradną jej oszczędności. Do czego będzie zdolna ciocia wraz ze swoimi dwiema siostrzenicami, aby odzyskać skradzione pieniądze?

"Dama ciężkich obyczajów" Marty Obuch
W książce występuje narracja trzecioosobowa. Rozdziały są krótkie, więc czyta się szybko. Jest wiele zabawnych dialogów i sytuacji, przy których można się pośmiać. Akcja dzieje się w czasach współczesnych, o czym świadczy to, że jest opisane życie w czasach pandemii. Jest wątek kryminalny, z ofiarą śmiertelną, bandziorami, jednak przeważają wątki miłosne, czyli ten główny z udziałem Lilianny i Wiśni oraz ten poboczny z udziałem Iwony, czyli kuzynki Lidki, i Miśka, czyli jej narzeczonego. Występuje też wątek próby odchudzania Iwonki przez kuzynkę, któremu towarzyszyło wiele zabawnych sytuacji. Powiedziałabym raczej, że ta książka jest komedią romantyczną z wątkiem kryminalnym, niż komedią kryminalną. Spodobało mi się tez to, że była mała wzmianka o "Muminkach" i mądrościach w nich występujących, takich jak to, żeby w każdej sytuacji, nawet tej złej dostrzegać plusy, tak jak robiła to Mama Muminka (aż chyba muszę wrócić do tej bajki!). 

"Dama ciężkich obyczajów" Marty Obuch
"Dama ciężkich obyczajów" jest lekką książką, którą można zabrać na wakacje. Idealnie sprawdzi się podczas opalania. Jest ona przyjemna i nie trzeba zbytnio myśleć podczas czytania, za to można się pośmiać i miło spędzić czas. Zaliczam ją raczej do tych przyjemnych książek, jednak nie jestem pewna, czy długo pozostanie w mojej pamięci.

35 komentarzy:

 1. Brzmi super, chętnie kiedyś przeczytam tą książkę, zaraz zapiszę na listę żeby nie zapomnieć:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie zapisz, jestem ciekawa Twoich wrażeń po przeczytaniu 😊

   Usuń
 2. Czytałam kiedyś książkę tej autorki, ale już nie pamiętam tytułu

  OdpowiedzUsuń
 3. Parece un libro divertido gracias por la reseña . Te mando un beso

  OdpowiedzUsuń
 4. Może kiedyś się skuszę. Czas pokaże.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hahha ten kotek to robi furorę! :) ciekawa recenzja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze większą niż książka 😊 dzięki 😊

   Usuń
 6. Dawno nie czytałam komedii kryminalnej. Jak będę miała ochotę na ten gatunek to będę pamiętać o tej książce. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja rzadko sięgam po komedie kryminalne😊 jestem ciekawa Twoich wrażeń po przeczytaniu tej książki 😊

   Usuń
 7. To książka dla mnie, z poczuciem humoru, brzmi super :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie musisz ją koniecznie przeczytać😊

   Usuń
 8. The book is very interesting! Your cat is GREAT, Martyna!

  OdpowiedzUsuń
 9. Akurat lżejsza na wakacje! Super kotek ;D

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie jestem fanką komedii kryminalnych, dlatego tym razem spasuję.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wydaje mi się, że już czytałam coś autorki.
  Czasami lubię sięgać po takie lekkie pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, fajnie jest czasem sięgnąć po coś lekkiego 😊

   Usuń
 12. Bardzo rzadko sięgam po tego typu książki, więc jeszcze nie wiem czy sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja raz na jakiś czas lubię przeczytać coś tak lekkiego 😊

   Usuń
 13. rzadko takie czytam ale chyba się to zmieni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też rzadko czytam komedie kryminalne, muszę chyba zacząć częściej 😊

   Usuń
 14. Patrząc na okładkę, w życiu bym nie pomyślała, że to komedia kryminalna. Bardziej szalona obyczajówka

  OdpowiedzUsuń
 15. Lubię komedie kryminalne, może sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo polecam, może akurat Ci się spodoba 😊

   Usuń
 16. To przywilej dzielić się tym cudownym świadectwem ze światem. To jest Beth Walters z Anglii. Mój mąż rozwiódł się ze mną 4 miesiące temu i miałam wyrzuty sumienia, bo nie wiedziałam, co zrobić, żeby zmienić problemy męża. Szukałem w Internecie pomocy, jak uzyskać pomoc w moim małżeństwie i odkryłem wspaniałych świadków zaklęcia miłości wight, które było progresywne dzięki swoim zaklęciom. Skontaktowałem się z nim i dr Wight powiedział mi, że przygotuje dla mnie zaklęcie, które sprowadzi mojego męża z powrotem. Byłem sceptyczny, ale nie miałem innego wyjścia, jak z nim pracować. 2 dni później mąż wezwał mnie od tego dnia do domu i do tej pory żyłam spokojnie. Wrócił teraz z tak wielką miłością i troską. Dziś z radością ogłaszam wam wszystkim, że ten gracz zaklęć ma moc przywracania kochanków, a najbardziej zaskakujące jest to, że nasza miłość jest teraz bardzo silna, każdy dzień jest szczęściem i radością. i nie ma nic lepszego niż przebywanie z mężczyzną, którego kochasz. Polecam Dr.Wight każdemu, kto potrzebuje pomocy. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, skontaktuj się z Dr.Wight, gwarantuję w 100%, że Ci pomoże!!.
  E-mail: wightmagicmaster@gmail.com

  WhatsApp:+17168691327

  OdpowiedzUsuń

"Rzeźnik" Max Czornyj

Są takie książki, które połykam w jeden dzień. Należą do między historie oparte na prawdziwych wydarzeniach. Jedną z takich książek, o które...