"Targowisko Czarownic" Mingmei Yip

Stwierdziłam, że czas najwyższy odpocząć od ciągłego czytania kryminałów i tym razem zdecydowałam się na przeczytanie tajemniczej powieści jaką jest "Targowisko Czarownic" Mingmei Yip. Nie znałam wcześniej żadnej książki tej autorki, dlatego nie wiedziałam czego się spodziewać. Zainteresował mnie opisany z tyłu okładki tajemniczy klimat związany z magią i życiem czarownic.Czy w dzisiejszych czasach wciąż można spotkać czarownice, które rzucają uroki oraz utrzymują się praktyk szamańskich? Eileen Chen, czyli specjalizująca się w wierzeniach ludowych wykładowczyni na uczelni w San Francisco szczerze w to wątpi. Postanawia jednak wyjechać na Wyspy Kanaryjskie w celu napisania książki naukowej o prawdziwych czarownicach, które podobno nadal tam żyją. Kobieta spotyka tam wiele ciekawych osób, z którymi się zaprzyjaźnia. Zaczyna coraz bardziej poznawać życie czarownic i towarzyszące mu egzotyczne klimaty. Bierze również udział w lokalnym Targowisku Czarownic, gdzie  różne kobiety handlują amuletami, talizmanami i urokami. Co przyniesie Eileen podróż na Wyspy Kanaryjskie? Czy jej projekt badawczy o życiu czarownic zakończy się pomyślnie i wróci do San Francisco jako zwykła wykładowczyni?

Książka składa się z krótkich rozdziałów, które są podzielone na cztery części. Narracja jest pierwszoosobowa, wszystkie zdarzenia opisane są z punktu widzenia głównej bohaterki, czyli Eileen Chen. Podczas czytania czasami czułam się tak jakbym czytała bajkę (gdyby nie wątki erotyczne), ponieważ jednym z drugoplanowych bohaterów jest bardzo bogaty mężczyzna mieszkający w zamku, chcący poślubić Eileen, która przypadkowo się w nim znalazła. W książce występuje dużo nieprawdopodobnych zdarzeń podchodzących pod fantastykę, za którą ogólnie nie przepadam. Jest również dużo magii oraz snów, w których zawarte są różne życiowe wskazówki i rozmowy ze zmarłymi. Występują też wątki miłosne, którym towarzyszy zachłanność i pragnienie zemsty. Tak jak wspomniałam na wstępie, zabierając się za czytanie tej książki chciałam odpocząć od kryminałów i thrillerów, jednak nie do końca mi się to udało, bo występowały też wątki zabójstwa i towarzyszące im niejasne i  niewyjaśnione okoliczności (nie były to jednak wątki główne).  Jak widać w książce dużo się dzieje. Polecam ją każdemu kogo interesują tematy magii i uroków. Można się przy tej książce zrelaksować, ponieważ napisana jest przyjemnym językiem, więc czytanie jej jest też dobrym sposobem na zabicie czasu. 

Na początku bałam się, że "Targowisko Czarownic" będzie książką, której towarzyszy zbyt wiele nieprawdopodobnej magii i fantastyki, które będą mnie męczyć. Na szczęście myliłam się, książka bardzo mi się spodobała oraz wciągnęły mnie egzotyczne klimaty, a także tajemnicze i wielowątkowe losy bohaterów książki. 
 

64 komentarze:

 1. Same książkowe smakołyki ostatnio na Twoim blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię wielowątkowe losy bohaterów, więc jestem jak najbardziej na tak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To w takim razie na pewno spodoba Ci się ta książka 😊

   Usuń
 3. Lubię motywy czarownic, więc chętnie sięgnę po tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po przeczytaniu tej książki też polubiłam 😊

   Usuń
  2. O to fajnie. Mam nadzieję, że trafisz na więcej ciekawych książek z tym motywem.

   Usuń
 4. Pierwszy raz czytam o tej książce, ale idealnie wpisuje się w moje gusta czytelnicze, więc zapisuję sobie tytuł. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, mam nadzieję, że Ci się spodoba :)

   Usuń
 5. Egzotyczno-tajemniczy klimat, magia, czarownice, wątki miłosne i domieszka aspektów bliższych thrillerom - czuję, że taki koktajl może mi się spodobać. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, więc dzięki za przybliżenie owej pozycji. Zanotuję sobie ten tytuł. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ciekawy klimat jest w tej książce i na prawdę dużo się dzieje 😊 bardzo ją polecam 😊

   Usuń
 6. Czuję się zachęcona w szczególności, że mamy elementy magii połączone z egzotycznym klimatem. Coś co zdecydowanie mnie kusi. Dzięki za świetną recenzję.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz takie klimaty to na pewno spodobałaby Ci się ta książka 😊 pozdrawiam 😊

   Usuń
  2. W takim razie zapisuje tytuł :)

   Usuń
 7. Zawsze mnie fascynowały czarownice, nie wiem czemu :-) dopiszę książkę na listę do przeczytania!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc na pewno spodoba Ci się ta książka 😊

   Usuń
 8. To coś zdecydowanie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Egzotyczne klimaty i magia jak najbardziej zachęcają mnie do lektury :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie spodoba Ci się ta książka 😊

   Usuń
 10. :) możliwe, że fajna książka. Mogłaby mnie zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie wiem co myśleć o tej lekturze, bo rzadko sięgam po takie klimaty. Jednak z ciekawości bym chętnie przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też rzadko sięgam po takie książki i nie wiedziałam czego się po niej spodziewać ale zaryzykowałam i przeczytałam no i nie żałuję 😊

   Usuń
 12. Tematyka ciekawa - ale wolałabym coś na kształt dokumentu tj. gdyby ktoś opisał swoją autentyczną wyprawę w poszukiwaniu czarownic:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taką autentyczna wyprawa też by mogła być ciekawa 😊

   Usuń
 13. Najbardziej intrygują mnie te wątki miłosne, którym towarzyszy zachłanność i pragnienie zemsty, dlatego jeśli trafi się taka okazja, to chętnie przeczytam "Targowisko Czarownic".

  OdpowiedzUsuń
 14. Intrygująca. Widzę, że warto poświęcić jej uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Czasami dobrze zrobić sobie przerwę od danego gatunku, żeby się nie przejadł. A treść tej ksiązki i te tajemnice, o których wspominasz, brzmią bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami robię sobie takie przerwy. Jestem bardzo miło zaskoczona ta książką 😊

   Usuń
 16. Hmm, I like mystery stories. Once I start to read, I can't stop. I'm curious how the story ends so I want to finish the story really fast. I haven't read this one, now I'm curious.... aaaakkk..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. This story is very mystery... I recommend this book😊

   Usuń
 17. Książka zapowiada się bardzo ciekawie, lecz niestety fantastyka nie jest dla mnie :)
  Carrrolina Blog - klik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie przepadam za fantastyką, ale ta książka wyjątkowo bardzo mi się spodobała :)

   Usuń
 18. Ciekawe, myślę że zdecydowanie warto przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Zapowiada się ciekawie, chętnie dam jej szansę ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 20. Zapowiada sie naprawde ciekawie, od czasu do czasu sama chetnei robie przerwy od kryminałów i thrillerów i siegam po coś innego.

  OdpowiedzUsuń
 21. Łoł zapisuję, coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 22. myślę,że by mi się podobała ta książka!

  OdpowiedzUsuń
 23. Niestety kompletnie nie moja tematyka :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Ksiązka obiła mi się o uszy albo takie mam wrażenie

  OdpowiedzUsuń
 25. Brzmi ciekawie, ale nie znam ani autorki ani książki.

  OdpowiedzUsuń

"Wielbiciel" Charlotte Link

Kto z Was nie narzeka na brak powodzenia? Dla jednych wielbiciel to ktoś, kto sprawia nam przyjemność, a dla innych może być to ktoś natrętn...